Drodzy Przyjaciele Wolności!

Nasz protest jest protestem etycznym. Protestujemy przeciwko nieetycznemu prawu, które pozbawia obywatela możliwości swobodnego kandydowania. Art. 99 Konstytucji nic nie mówi o konieczności przynależności partyjnej. Art. 4 Konstytucji nie wspomina, że naród sprawuje władzę za pośrednictwem Prezesa Kaczyńskiego i Prezesa Schetyny. Wierzcie mi! Nie ma tam nic o tym, że Kodeks wyborczy może nam zabronić kandydowania.

Dlatego protestujemy przeciwko nieetycznemu prawu i taki protest jest wręcz naszym obowiązkiem. I nie kalkulujmy ilu nas będzie, czy będzie to skuteczne itd itp. Już jest to ważne wydarzenie, że kilkudziesięciu obywateli protestuje. A jak nas przybędzie to i waga się zwiększy. A bardzo by nam pomogło gdybyśmy wystawili choćby 50 kandydatów do Senatu. Pomijając już to, że moglibyśmy spłatać systemowi figla to mielibyśmy wówczas czas antenowy w centralnych mediach.

Tak, że dołóżmy Drodzy Państwo sił w znalezieniu kandydatów do Senatu w każdym ze 100 okręgów. Budujcie zaplecze do wyborów senackich.

Dziś wysłałem do wielu uczestników kampanii z 2015 r. poniższy mail.

Podsyłam do wiadomości  i ew. wykorzystania.

Pozdrawiam

Janusz Sanocki

 

 

Szanowni Państwo!

Weterani walki o zmianę systemu politycznego w Polsce!

Nasz wielki wysiłek z 2015 roku, który zaowocował sukcesem wyborczym Ruchu Kukiz, niestety został w dużym stopniu zmarnowany i nic nie zapowiada, żeby Kukiz w ogóle wszedł do Sejmu. Grupa posłów rozleciała się szkoda dzisiaj słów na analizowanie przyczyn tego co się stało. Nie mniej, jako jeden z organizatorów tamtej kampanii i poseł, chcę stwierdzić, że ta grupa, która weszła do Sejmu była na pewno najlepszą pod względem ideowym grupą posłów w polskim Sejmie.

Weszliśmy ja i poseł Jachnik, z którym blisko współpracowałem, do zespołu poselskiego na rzecz JOW zorganizowanego przez Kukiz’15, a sami zajęliśmy się wymiarem sprawiedliwości.  Zorganizowaliśmy 3 konferencje w Sejmie dla poszkodowanych przez sądy i prokuraturę, opracowaliśmy ankietę i na jej podstawie projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych, zasługą Jachnika jest wprowadzenie instytucji skargi nadzwyczajnej.

Jednak najważniejszą kwestią pozostaje zmiana systemu wyborczego, albowiem Sejm (a mówię to po osobistej, czteroletniej obserwacji) jest kompletna atrapą. Tak wybrana izba nie jest w stanie rozwiązać żadnego problemu Polski. Musimy więc kontynuować walkę o nasz główny postulat – zmianę ordynacji wyborczej.

Kiedy zobaczyłem, że na Kukiza nie można liczyć w kwestii zmiany systemu, wpadł mi do głowy pomysł. Napisałem do Państwowej Komisji Wyborczej, żeby mi wskazała jaka jest procedura starania się o mandat poselski przez indywidualnego obywatela. Oczywiście dobrze wiedziałem, że takiej procedury nie ma, ale chciałem dostać to na piśmie od instytucji państwowej.  Dostałem odpowiedź od PKW, że obywatel po0lski nie może sam kandydować do Sejmu.

Wobec tego złożyłem wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności ordynacji z Konstytucją, ale też wspólnie z grupą, która „nie złożyła broni”, organizujemy wybory do Senatu przy jednoczesnej akcji bojkotu wyborów do Sejmu jako ewidentnie naruszających nasze prawa obywatelskie.

Szczegóły planu w załączonej instrukcji.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się do akcji – kandydować do Senatu – zapraszamy do przyłączenia się i zgłoszenia akcesu do Komitetu Obywatelskiego na rzecz Przywrócenia Polakom Praw Wyborczych, który właśnie organizujemy.

Zgłoszenie proszę przysłać na mail mojego biura:

[email protected]

Podając nazwisko, imię, adres i tel.

Zgłoszenie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez komitet obywatelski.

Jeśli Państwo nie życzą sobie otrzymywania korespondencji mailowej – proszę o maila z adnotacja o wykreśleniu z listy mailingowej.

Życzę Państwu powodzenia i zapewniam o zachowaniu we wdzięcznej pamięci Państwa pracy dla dobra wspólnego. Zapewniam, że pomimo błędów, nasz wspólny wysiłek nie poszedł na marne.

 apel-ogolny-instrukcja